HIZLI OKUMA ve HAFIZA TEKNİKLERİ

 

Öğrencilerin ilkokuldan yüksek lisansa kadar girecekleri tüm sınavlarda ve gelecekteki iş yaşamlarında başarılı olmalarının en önemli koşullarından biri zamanı iyi kullanabilmeleridir. Hızlı okuma eğitimi, öğrencilerin bilgiye, anlayarak çok kısa bir sürede ulaşmalarını, sınavlarda ek zaman kazandırarak daha başarılı olmalarını sağlar.

Beynimize göz aracılığı ile gelen bilgi ışık hızına yakın bir sürede (Saniyede 300.000 km) gelmektedir. Beynimiz normal şartlarda dakikada 900 kelime okuyabilecek bir kapasiteye sahip olmasına rağmen çoğumuz genelde dakikada 150 kelime okuyoruz. Hızlı okuma ve algılama eğitimi ile anlayarak okuma hızımızı 2-3-4-5 kat arttırmak mümkündür.

200 sayfalık bir kitapta yaklaşık 45.000 kelime bulunur. Okuma hızı dakikada 500 kelime olan bir okuyucu, 200 sayfalık kitabı 1 saat 30 dakika gibi kısa bir sürede anlayarak okuyabilir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

Hızlı okuma nedir ve hızlı okumanın faydaları
Biz nasıl okuyoruz
Beyin – göz iletişimi ve kavrama bilgileri
Göz kaslarını güçlendirme çalışmaları
Hızlı görme çalışması
Aktif Görme Alanı ölçümü
Beyni etkin kullanma
Motivasyon çalışmaları
Aktif görme alanını genişletme çalışmaları
Okuduklarımızı kavrama çalışması
Blok görme çalışması
Hızlı Okuma ve anlamamızı yavaşlatan etkenler
Yavaş Okuma Alışkanlıklarından kurtulma çalışmaları
Etkin okuma ve öğrenme teknikleri
Hatırlama yöntemleri ve egzersizleri
Konsantrasyon sağlama teknikleri
Okumada esneklik sağlama teknikleri

Online hızlı okuma kursumuz için aşağıdaki linklerden dilediğiniz bölüme giriş yapabilirsiniz.

© DEHA MENTAL ARİTMETİK DANIŞMANLIK REHBERLİK ÖĞRENCİ KOÇLUĞU, dehamentalaritmetik.com Tüm hakları saklıdır. Web Barındırma;HidrojenWEB

Anasayfa - Hakkımızda - Kadromuz - Programlarımız - Makaleler - Haberler - Sık Sorulan Sorular - Franchising Formu - İletişim